Slovo profylaxe, z řeckého profylassó – předsunutá hlídka, je užíváno hlavně ve dvou významech. Ve zdravotnictví se jedná o soubor opatření jako ochrana před nemocemi. Nejznámější profylaxí je očkování a preventivní zdravotní prohlídka.

Stejnou prevencí by ale měly procházet i stroje a zařízení. Domácí počítač si také občas necháte defragmentovat a vyluxovat od nánosů prachu. Očekáváte pak, že bude fungovat i nadále bez potíží.
Stejnou péči je potřeba věnovat také strojům a vybavením v kuchyni. Každý přístroj má své určení, zaměření, ale i omezení a může být náchylné k poškození v případě nadměrného nebo nevhodného používání. Proto u nás v Gastro servisu Plzeň provádíme profylaktické prohlídky u našich zákazníků minimálně jednou ročně.

Pravidelná údržba a testování zvyšují životnost všech zařízení i o několik let. Součástí profylaktické prohlídky u nás je vyčištění a odvápnění strojů, vizuální i mechanická kontrola, kontrola parametrů kontrolního prostředí, elektroniky, kalibrace a záznamu událostí. Samozřejmostí je test ve všech provozních režimech a aktualizace softwaru. Z celé profylaktické prohlídky dostanete protokol s vyhodnocením a doporučením k dalšímu provozu.

Ještě stále váháte, zda se vám profylaktické prohlídky vyplatí? Úplně nechápeme proč, ale klidně nám zavolejte nebo vyplňte krátký formulář zde.